* RZZ domača stran * Zoisovi štipendisti - menu *

Gregor Pipan

1217 VODICE, Skaručna 40a
Telefon: (061) 823 811
E-mail: gregorp.@lra-1.fer.uni-lj.si

Fakulteta za elektrotehniko v Ljubljani, avtomatika-robotika

Študij bom predvidoma končal oktobra 1996. Delati si želim predvsem v računalništvu, robotizaciji, merilni tehniki.
Osnovno šolo sem obiskoval v Šmartnem pod Šmarno goro. V tem času sem zmagal na republiškem tekmovanju iz logike. Zanimali so me matematika, fizika in računalništvo. Zaradi tega sem se vpisal na Srednjo naravoslovno šolo za Bežigradom. Po končani srednji šoli sem se vpisal na Fakulteto za elekrotehniko, ki se je takrat še imenovala Fakulteta za elekrotehniko in računalništvo. Ves čas me je najbolj privlačila smer robotika, in potem sem jo tudi izbral. Doslej sem trikrat prejel priznanje za zgledno opravljanje študijskih dolžnosti. Do konca študija mi manjka še sedem izpitov (opravljene vse dolžnosti ). Povprečna ocena do sedaj opravljenih izpitov je 9,2.

Od jezikov najbolje obvladam angleščino, sledi pa nemščina, ki sem se jo učil štiri leta v srednji šoli. Zanesljivo lahko rečem, da sem med najboljšimi študenti v letniku, in ne samo na moji smeri. Diplomirati nameravam v šolskem letu 1996/97. Moje nadaljnje želje glede izobraževalne poti pa so: kar zadeva ocene imam vse možnosti za nadaljnji podiplomski študij. Zanj bi se odločil, če bi mi ta izobrazba odprla nova vrata za zaposlitev; to pomeni, da bi izbral to pot, če bi bilo delodajalcu kaj do tega, da ima izobražene, strokovno podkovane delavce. Po drugi strani pa menim, da akademska kariera ni zame, ker nimam posebnega veselja za poučevanje in delo s študenti.

Letošnjega julija ('96) naj bi potoval v ZDA na pettedensko dodatno izobraževanje pri firmi Alen-Bradley. Za to izobraževanje sem bil izbran pri Tehni, d.o.o. .

Poleg rednega študija sem svoj prosti čas porabil predvsem za pridobivanje računalniškega znanja.Tako so bili tudi projekti, pri katerih sem sodeloval, močno računalniško obarvani. Prvi: Zajemanje in obdelava EMG signalov s pomočjo A/D pretvornika na PC računalniku in drugi: Vizualizacija elektromagnetnega valovanja.

Poleg teh dveh projektov sem v sedmem semestru študija sodeloval pri laboratorijskih vajah kot demonstrator, pri raznih firmah pa kot zunanji sodelavec in večino časa namenil izdelovanju poslovnih aplikacij in nekaj didaktičnih iger.

V Miška, d.o.o., in Micro Ada CRU sem predaval računalništvo, osnove DOS-a in okolja Windows.

Med šolanjem sem se priučil dela z raznimi aplikacijami, orodjem in operacijskimi sistemi. V srednji šoli sem se naučil pascala. Po končani šoli sem delal tri mesece v podjetju Msoft, kjer sem se naučil osnov operacijskega sistema VMS in Cobola. Poleg tega sem se naučil tudi Visual Basica (baza Access), ki ga tudi največ uporabljam za pisanje aplikacij. Bežno se spoznam tudi na OS/2 in Unix (Linux). Zadnji projekt Visualizacija elektromagnetnega valovanja pa delam v Visual C++ pod Windows NT, tako da sem pridobil še znanje s tega področja.

Poleg teh aplikacij poznam tudi splošne aplikacije, ki se uporabljajo v okolju Windows, na primer: WinWord, Excel, CorelDraw, Matlab, Matematica.

Trenutno me zanima programiranje v okolju Windows. V zadnjem letu se mi je tudi zbudilo zanimanje za mrežno programiranje in okolje Unix.

Drugo področje, ki me privlači, pa je področje, ki ga tudi študiram - robotika. Na tem področju bi zelo rad delal, vendar mislim, da ni veliko možnosti za zaposlitev v Sloveniji.

Poleg računalništva je moj naslednji konjiček šport. V osnovni šoli sem osem let tekmoval v alpskem smučanju. V srednji šoli sem sodeloval kot pomočnik trenerja in opravil tudi vaditeljski tečaj alpskega smučanja. Trenutno se največ ukvarjam s tekom in kolesarjenjem.

Delal bi na vsakem področju, ki je soroden dejavnostim, s katerimi sem se ukvarjal do sedaj. Zanima me ustvarjanje novih izdelkov. Do tega področja čutim več veselja, kot do prodaje izdelkov ali do administrativnega dela, saj menim, da sem trenutno najbolje usposobljen za delovanje v takem okolju. Interdisciplinarno timsko delo je ključ do uspeha in tega se tudi zavedam.

Od delodajalca pričakujem, da bo razumel mojo željo po nadaljnjem izobraževanju, pa tudi to, da bo delo na taki zahtevnostni stopnji, ki ustreza moji izobrazbi. Glede na izkušnje menim, da bi moral dobiti zanimivo in inovativno delo. Vsako delo bi moralo biti prav nagrajeno, in tako sem zagovornik nagrajevanja po doseženih uspehih.
* RZZ domača stran * Zoisovi štipendisti - menu *
Copyright Republiški zavod za zaposlovanje, 21. novembra 1996
URL http://www-ai.ijs.muzej.si/RZZ_doc/zois/z96438y.htm