* RZZ doma~a stran * Zoisovi {tipendisti - menu *

Miro Budimir

1210 LJUBLJANA - [ENTVID, Pru{nikova 6
Telefon: (061) 159 80 11
E-mail: miro.budimir@ntfgam.uni-lj.si

Naravoslovnotehni{ka fakulteta v Ljubljani - Oddelek za materiale in metalurgijo, materiali

[tudij bom predvidoma kon~al septembra 1997. Delati si `elim predvsem v razvoju materiala, tr`enju, telekomunikacijah.
Osnovno {olo sem obiskoval v Ljubljani, in dosegal odli~en in prav dober uspeh. Poleg tega sem sodeloval na razli~nih podro~jih in tekmovanjih, prejel dve bronasti Vegovi priznanji in eno srebrno (matematika) ter se na republi{kem tekmovanju mladih tehnikov (ra~unalni{ko programiranje)uvrstil na tretje mesto.

Po kon~ani osnovni {oli sem se vpisal na Srednjo {olo za ra~unalni{tvo v Ljubljani. Sodeloval sem na matemati~nih in ra~unalni{kih tekmovanjih, v prostem ~asu pa se posve~al {portu in se udele`eval tekmovanj v rokometu in odbojki (uvrstili smo se na prvo mesto srednjih {ol). Poglobil sem znanje angle{kega jezika in si med poletnimi po~itnicami 1991 pridobil aktivno znanje z jezikovnim te~ajem v Eurocentre-Oxford v Oxfordu. Srednjo {olo sem kon~al leta 1992 s prav dobrim uspehom.

Zelo sem si `elel poglobiti znanje o naravoslovju, zato sem se leta 1992 vpisal na Fakulteto za naravoslovje in tehnologijo, Oddelek za montanistiko, smer materiali. Pri {tudiju sem sodeloval v razvojno-raziskovalnih projektih Katedre za preoblikovanje in metalur{ko strojni{tvo pod mentorskim vodstvom pof. dr. Rada Turka ter docenta dr. Toma`a Rodi~a. Tu sem v {olskem letu 1993/94 sodeloval pri mednarodnem projektu Tempus-acem na podro~ju ra~unalni{tva v mehaniki kontinuuma; razvijal sem algoritme (objektno programiranje fizike trdnega stanja in grafi~ni prikaz numeri~nih analiz) in tako pripomogel k uspe{ni izpeljavi projekta. V {olskem letu 1994/95 sem sodeloval pri projektu Eureka-effort, in tako delal z raziskovalci Univerze v Padovi, In{tituta tehni{ke univerze v Köbenhavnu, PSA Peugeot-Citroen, TEKSID in CARRARO. V {olskem letu 1995/96 se moje raziskovalno delo nadaljuje pri novem projektu Copernicus.

Za naslov diplomskega dela se {e nisem dokon~no odlo~il, najverjetneje bo povezano s polprevodni{kimi materiali v mikroelektroniki in s podro~ja kompozitnih materialov.

Med {tudijem sem si spopolnjeval znanje tudi v ra~unalni{tvu (okolja DOS, Windows, Unix) v podjetju ISA.IT - Institut Jo`ef Stefan v Ljubljani, kjer sem honorarno zaposlen kot asistent na ra~unalni{kih te~ajih. Ker smo imeli v srednji {oli imeli le pouk angle{kega in nem{kega jezika, sem se odlo~il za jezikovni te~aj (prva in druga stopnja) iz italijanskega jezika v okviru [OLT-a, in ga uspe{no opravil.

@e med {tudijem sem spoznal, da mi bo pri kasnej{i izbiri poklica zelo koristilo tudi znanje ekonomije, zato se nameravam po kon~anem {tudiju vpisati {e na podiplomski {tudij na Ekonomsko fakulteto v Ljubljani, v program Poslovanje in organizacija (MBA), smer tr`enje.

Po kon~anem izobra`evanju se `elim zaposliti v dinami~nem in ustvarjalnem kolektivu, ki mi bo omogo~ilo nadaljnji vsestranski razvoj in napredek. Delati `elim v odprtem skupinskem okolju, kjer bom lahko pokazal svoje znanje in zmo`nosti ter z motiviranimi sodelavci pripomogel k razvoju in uspehu kolektiva.
* RZZ doma~a stran * Zoisovi {tipendisti - menu *
Copyright Republi{ki zavod za zaposlovanje, 21. novembra 1996
URL http://www-ai.ijs.muzej.si/RZZ_doc/zois/z96435y.htm